SMARTFONY RODZAJE PAMIĘCI

yhhh notatka zrobiona w celu wklejania żeby sobie oszczędzić wyjaśniania za każdym razem noobom 🙂 źródło : KLIIIK

„Pamięć RAM
Najważniejszą pamięcią, która decyduje o szybkim i sprawnym funkcjonowaniu smartfona, jest pamięć RAM, zawierająca informacje o aktualnie działających aplikacjach, ich danych oraz wynikach operacji. Im więcej RAM-u ma telefon, tym więcej czynności możemy na nim wykonywać jednocześnie, dlatego ten parametr powinien być możliwie jak najwyższy.
Wymagania dotyczące RAM-u różnią się w zależności od systemu operacyjnego. W przypadku Windows Phone absolutne minimum, choć nie gwarantujące pełnej funkcjonalności, to 256 MB, natomiast smartfon z Androidem musi mieć co najmniej 512 MB RAM-u. W telefonach najnowszej generacji standardem jest 1 lub 2 GB pamięci RAM, a Samsung Galaxy Note III ma 3 GB, co jak na razie jest najwyższą wartością na rynku. Niektórzy producenci już przymierzają się do 4 GB, choć mimo zapowiedzi, jak na razie na rynek nie trafił żaden tak pojemny smartfon.
Pamięć wbudowana
To w niej przechowywane są pliki multimedialne – graficzne, dźwiękowe lub video, wymagające szczególnie dużo miejsca, ale też inne informacje, które sam wprowadzisz do telefonu, takie jak lista kontaktów czy dane z książki adresowej. Pamięć wbudowana zazwyczaj jest kilkakrotnie większa od RAM-u, ale absolutne minimum to 512 MB. W modelach ze średniej półki ten parametr sięga 8 GB, a najbardziej zaawansowane zawierają od 16 do nawet 64 GB pamięci wbudowanej.
W specyficzny sposób pamięć wbudowana funkcjonuje w telefonach z Androidem. Przy każdej instalacji programu na karcie do pamięci wewnętrznej trafia niewielki fragment danych, od 1 do 5 MB, w zależności od wielkości instalowanej gry czy aplikacji. W rezultacie nawet najbardziej pojemna karta nie jest w stanie zrekompensować niewielkiej pamięci wewnętrznej, która szybko się zapełni, uniemożliwiając instalację kolejnych aplikacji.”

 

Proszę pamiętać że wszelkie broszury i reklamy licytują sie wielkością tej drugiej pamięci, a tak naprawdę najważniejsza jest pamięć RAM telefonu

Reklamy
SMARTFONY RODZAJE PAMIĘCI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s