Vista / Seven nie rób tego z płyty !

Lenistwo jak wiadomo jest czynnikiem najbardziej motywującym.
Wczoraj trafił mi się laptop HP, z popsutym napędem DVD. Operacja wyjęcia napędu z innego laptopa wydała mi się zbyt absorbująca , zatem rozpocząłem poszukiwania jak zmusić instalator Windows Vista do pracy z pendrive. Już onegdaj obiło mi się o uszy że następcy windowsa XP na etapie projektowania jednym z założeń było uwzględnienie innego nośnika instalacyjnego.Dokładnie tak pomyślałem że jak z linuksem , aplikacja unetbootin – będzie to cos podobnego. Jednak znajdywane rozwiązania były jakimś koszmarem, i składały się z ok 15 – 20 kroków do wykonania ręcznie. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma, już chciałem wykonać taki pendrive i go sobie zarchiwizować do obrazu tak aby mieć na przyszłość , ALE na szczęście trafił się program „A Bootable USB” i życie znowu stało się łatwe !
Program wygląda dokładnie tak jak myślałem , wskazuje się pendrive , formatuje i przygotowuje do bootowania , następnie z włożonej płyty tworzy instalacyjny nośnik.
No i najważniejsze – TO DZIAŁA doskonale.


Aha proszę nie sugerować się napisem „windows 7”, u mnie wykonał pendrive z oficjalnego builda Windows Vista PL + SP 2 PL . Jedyne o czym PRZED musimy pamiętać , to aby w opcjach zaznaczyć „Quick” (co by nie czekać 40 minut na format 8 gigowego pendrive), ORAZ zmienić na 6000 wartośc pola „Minimum build version allowed” .

Zdecydowanie polecam , mamy mode na ekologie, a taki pendrive oszczędza płytki DVD 🙂

bootusb1

Vista / Seven nie rób tego z płyty !

2 uwagi do wpisu “Vista / Seven nie rób tego z płyty !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s